Дженоа разби Торино и мечтае за Европа

Дженоа разби Торино с 5-1 и застана само на точка зад градския си съперник Сампдория в битката за Лига Европа.

Тимът от Генуа изигра един от най-силните си мачове за сезона и поведе в резултата в 18-та минута с гол на Яго Фалке. Макар и "грифоните" да имаха превъзходство до края на полувремето нов гол не падна.

Не само това - малко след почивката Торино изравни с попадение от пряк свободен удар на Омар Ел Кадури. Голът обаче не стресна домакините, които отново поведоха. Резервата Тино Коста стреля от фаул и след рикошет в Ел Кадури, топката влезе в мрежата за 2-1 в 69-та минута.

В края на мача Дженоа тотално довърши съперника си. В 87-та минута Бертолачи направи по виртуозен начин 3-1, а в добавеното време Паволети и Тино Коста оформиха разгрома за Торино.

С тази загуба отборът на Джампиеро Вентура се сбогува с мечтата си да участва в Европа и предстоящата есен. Торино вече е 9-ти, на 6 точки от шестия, 3 кръга преди края.