Джокович прегази Гофeн и е на полуфинал в Лондон

Сърбинът няма намерение да се отказва от трона

Новак Джокович постигна изключително бърза победа на финалния "Мастърс" турнир в Лондон, след като надделя над Давид Гофен с 6:1, 6:2. Сърбинът записа трети пореден успех след само час и 9 минути игра. По този начин Ноле излиза от групата си с пълен актив точки за четвърти път през последните пет години.

За Гофен това е дебют на това ниво, след като се наложи да заеме мястото на контузилия се Гаел Монфис (Франция) в групата. Но 11-ият в класацията на АТР не се противопостави особено добре на Джокович, който позволи да се появи само една точка за пробив на сервиса му и то в последния гейм на мача.

В същото време световният номер 2 реализира четири от шестте си възможности за пробив - по две във всеки сет. По-късно днес в директен сблъсък за втората полуфинална квота в този поток ще се изправят Милош Раонич (Канада) и Доминик Тийм (Австрия).