Джокович прескочи Зверев и вече мисли за полуфиналите

Втора победа за световния номер 1

Световният номер едно Новак Джокович записа втора победа в група "Гуга Кюртен" на финалите на АТП в Лондон. Петкратният шампион в турнира победи с 6:4, 6:1 петия в ранглистата Александър Зверев от Германия. Срещата продължи 78 минути, а с този успех сърбинът практически се класира за полуфиналите на надпреварата.

В последния кръг в петък 31-годишният той ще се изправи срещу Марин Чилич, който тази вечер излиза срещу Джон Иснър.

В деветия гейм на първата част Зверев стигна до първите точки за пробив. Той имаше два шанса да поведе с 5:4, но Джокович се защити хладнокръвно. В следващия гейм сърбинът получи на три пъти възможност да затвори сета и при последната успя.

Джокович контролираше събитията в следващата част. Той проби за 3:1, след като германецът изпрати бекхенда си в аут. Зверев допусна втори брейк, при това на нула за 1:5. След това водачът в ранглистата сервираше за победата. Той поведе с 40:0 и реализира втория мачбол, след като ретурът на съперника излетя в аут.