Джокович убедителен на старта на "Ролан Гарос"

Световният №1 даде само 5 гейма на швед

Убедително начало на "Ролан Гарос" за лидера в световната ранглиста Новак Джокович! Първата ракета на Сърбия даде само 5 гейма на шведа Микаел Юмер, когото победи с 3:0 сета (6:0, 6:2, 6:3) за час и 38 минути игра.

В следващия кръг съперник на Джокович - устремен към 18-тата си титла от Големия шлем и втора в Париж, ще бъде литовецът Рикардас Беранкис. Световният №66 също записа успех в три сета - 6:1, 6:4, 6:4 срещу боливиеца Уго Делиен.

Така Беранкис ще опита да нанесе на Джокович първо поражение на корта през календарната година. Единственото до момента дойде при дискалификацията му в осминафиналите на US Open, когато Ноле удари съдия с топка в мача си срещу Пабло Кареньо Буста и последният продължи напред.

В "Ролан Гарос" Джокович е сред фаворитите заедно с 12-кратния шампион Рафаел Надал и двукратния Доминик Тийм.

По-късно тази вечер участието си във френската столица започва и най-добрият български тенисист - Григор Димитров, чийто първи съперник е представителят на домакините Грегоар Барер.