Ефективен Атлетико спечели групата си (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" победиха Бенфика с 2:1

Атлетико Мадрид спечели с 2-1 гостуването си на Бенфика и завърши на първо място в групата си в Шампионска лига. Отборът на Диего Симеоне се нуждаеше от задължителна победа в Лисабон и я постигна със завидно хладнокръвие и търпение.

След първи 15 минути, в които испанците се пазеха в своето поле те се отвориха и започнаха да атакуват опасно Бенфика. След 2 спасявания на Жулио Сезар при удари отдалеч Атлетико поведе в 33-та минута. Превъзходно подаване на Гризман към Вието бе последвано от връщане с едно докосване на аржентинеца към Саул Нигес. Полузащитникът вкара за 0-1.

До края на частта Бенфика не затрудни съперника си, но с началото на второто полувреме Костас Митроглу имаше страхотен шанс да изравни. Ударът му обаче мина встрани.

Атлетико удари втори път в 55-та минута. Яник Ферейра-Караско подаде към Лусиано Вието, който вкара за 0-2.

Не се виждаше как "орлите" ще се върнат до 75-та минута. Тогава Раул Хименес изведе Митроглу и Бенфика върна един гол.

Португалците имаха един шанс за 2-2, но Раул Хименес с глава прати топката встрани след центриране отляво.

Така Атлетико спечели група 3 и очаква по-лек съперник на осминафинал. Бенфика също чака жребия, но се класира на второ място.