Ейре изпусна победата срещу Швеция

Ейре - Швеция 1:1

Ейре изпусна да победи Швеция в първия мач на двата тима на Евро 2016. Мачът на "Стад дьо Франс" завърши с равенство - 1:1.

Ирландците откриха резултата в 48-ата минута, а в 71-ата Кларк си отбеляза автогол, донасяйки 1 точка за "трите корони".

Интересен факт е, че тимът на Швеция не успя да отправи нито един точен удар към вратата на Рандълф.

Република Ирландия започна мача уверено. Воденият от Мартин О’Нийл тим създаде по-чисти голови положения, а само липсата на малко късмет за „зелените” запази резултата 0:0 след първите 45 минути игра.

В 29-ата минута Брейди отправи страхотен удар по посока на шведската врата, но топката профуча на сантиметри над напречната греда. Само три минути по-късно Джеф Хендрикс стреля технично, но топката нацели гредата на Исаксон.

В 42-ата минута отново Хендрикс пропусна да открие резултата.

В 44-ата минута селекционерът на Швеция трябваше да извърши принудителна смяна, след като Микаел Лустиг се контузи. На негово място влезе Ерик Йохансон.

Република Ирландия откри резултата веднага след началото на второто полувреме. В 48-ата минута Уес Хулахан отбеляза попадение във вратата на Исаксон след страхотен удар от близо 12 метра разстояние.

Само две минути по-късно „трите корони” получиха шанс да изравнят. Кларк бе на път да си отбележи автогол, но вратарят изби, а при добавката ударът на Форсберг не намери целта.

След гола шведите започнаха да търсят отговор на играта на „зелените” и в 71-ата минута резултатът вече бе изравнен- 1:1

Звездата на Швеция Златан Ибрахимович центрира остро в наказателното поле, a топката бе засечена от Киърън Кларк, който си отбеляза автогол.

В 81-ата минута пред Ибрахимович се откри още една добра възможност, но топката излезе в аут.

До края на мача играта се накъса. Двата тима си разделиха по 1 точка в началото на шампионата, а Ейре може само да съжалява за пропуските пред вратата на Исаксон.

Съставите на двата тима:

Ирландия: 23 Дарън Рандълф, 3 Киърън Кларк, 4 Джон О'Шей, 2 Шеймъс Коулман, 6 Глен Уилън, 8 Джеймс Маккарти(85-Макгийди), 13 Джеф Хендрик, 20 Уес Хулахан(78-Кийн), 19 Роби Брейди, 9 Шейн Лонг, 14 Джонатан Уолтърс(63- Маклийн)

Швеция: 1 Андреас Исаксон, 5 Мартин Олсон, 14 Виктор Линдельоф, 2 Микаел Лустиг(44- Йохансон), 4 Андреас Гранквист, 9 Ким Шелстрьом, 18 Оскар Левицки(86-Екдал), 6 Емил Форсберг, 7 Себастиан Ларсон, 11 Маркус Берг(59-Гуидети), 10 Златан Ибрахимович