Ел Маестро дебютира в ЦСКА с победа

Рафаел Енрике донесе 2:0 над "Етър" в контрола

Новият треньор на ЦСКА Нестор Ел Маестро дебютира с победа. "Червените" победиха с 2:0 "Етър" в първата си контрола през лятната подготовка.

И двете попадения на проверката в Панчарево отбеляза Рафаел Енрике, който се появи като резерва през втората част.

Новото попълнение Стивън Перейра също направи дебют за ЦСКА и игра като титуляр отдясно на защитата. Станислав Манолев, Фернандо Каранга и Стойчо Атанасов пропуснаха двубоя заради контузии, а Жанио Бикел получи почивка.

Първата опасна ситуация дойде чак в 22-ата минута, когато техничен удар на Тиаго Родригес бе избит със сетни сили от Христо Иванов в ъглов удар. През първата част не се случи почти нищо друго интересно и логично двата тима се оттеглиха на почивка при 0:0.

През втората част домакините се активизираха и започнаха да застрашават повече вратата на Иванов. Така се стигна до 62-ата минута, когато резултатът бе открит. Рубен Пинто центрира към Енрике, който с глава направи 1:0. В 79-ата минута ЦСКА стигна до втори гол. Енрике получи пас зад защитата и сам срещу вратаря успя да направи 2:0.