Два автогола осигуриха победата на "Етър" срещу "Славия"

Четвърти успех за "болярите" от началото на сезона

"Етър" спечели с 2:1 домакинството си на "Славия" в мач от 19-ия кръг на Първа лига. Четвъртият успех на "виолетовите" от началото на сезона дойде след обрат и два автогола след почивката.

"Болярите" атакуваха повече в първите минути, но не стигнаха до чиста голова опасност пред Атонис Стергиакис. В 14-ата минута столичани достигнаха до попадение. Иван Минчев центрира от ъглов удар и младият Калоян Кръстев с глава откри резултата.

След попадението домакините не успяха да създадат сериозно напрежение пред вратата на гостите, а в другото наказателно поле "Славия" пропусна да реализира втори гол. В 40-ата минута далечен удар на кенийския защитник Омар Абуд затрудни вратаря Христо Иванов.

Четири минути по-късно голмайсторът Кръстев направи самостоятелен пробив, стигна до малкото наказателно поле, но ударът му излезе в аут.

Втората част стартира със сериозен натиск на отбора от Велико Търново. Пет минути след подновяване на играта домакините имаха шанс да изравнят, но диагонален удар на резерва Иван Стоянов мина покрай вратата.

В 59-ата минута на двубоя опитният Стоянов центрира отляво и защитникът Абуд Омар си вкара нелеп автогол, който сложи началото на обрата.

Десет минути след това "белите" можеха да си върнат аванса. Минчев изведе Кръстев и младият нападател стреля на сантиметри покрай страничната греда.

В 74-ата минута Чавдар Ивайлов центрира от корнер и Стергиакис също си вкара автогол, давайки аванс на домакините.

Само минути след това "Славия" имаше шанс да изравни. Стефан Велев стреля от наказателното поле, но топката срещна страничния стълб, а при последвалата добавка Чигози Мба стреля от външната страна на горната греда.

В последната минута на редовното време Минчев центрира от фаул и удар с глава на Андреа Христов премина на сантиметри от страничната греда на вратата на "Етър".

След този успех домакините имат актив от 18 точки на 12-а позиция. "Славия" остава на остава позиция в класирането с пет точки повече.