"Етър" победи "Дунав" за първи успех като гост

"Виолетовите" вече са девети в Първа лига

Отборът на "Етър" победи с 2:0 "Дунав" като гост в мач от 13-ия кръг на Първа лига. Точни за първия успех на "болярите" на чужд терен през този сезон бяха Румен Руменов в 70-ата минута и Станоев от дузпа в 80-ата.

През първото полувреме "драконите" бяха по-близо до гола. Удар на Свилен Щерев бе избит в последния момент, а Любен Николов нацели гредата.

В 70-ата минута Крум Стоянов намери непокрит Румен Руменов, който с плътен удар от наказателното поле се разписа за 0:1.

Десет минути по-късно "виолетовите" решиха нещата в своя полза. Стоянов навлезе в наказателното поле, където бе спънат от Самуел Инкоом и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Станоев, който не сбърка, оформяйки крайното 2:0.

Освен че записа първа победа като гост от началото на сезона, отборът на "Етър" събра 14 точки и изпревари "Дунав" на деветата позиция. Русенци остават десети с 13.