"Етър" спря и "Ботев" Пловдив

"Болярите" продължават без загуба от началото на сезона

След като стигна до равенства с ЦСКА и "Левски", "Етър" спря и друг от водещите отбори - "Ботев" Пловдив. Двата тима завършиха наравно 2:2 в зрелищен мач от четвъртия кръг на родното футболно първенство.

Двубоят на ст. "Ивайло" във Велико Търново започна отлично за гостите, които поведоха още в 4' с гол на Тодор Неделев. Националът бе изведен от Тайлон и преодоля Христо Иванов за 1:0 в полза на "жълто-черните".

Домакините изравниха в 38', когато Александър Дюлгеров с плонж прати топката в мрежата зад Георги Аргилашки.

В края на първата част обаче "Ботев" възстанови аванса си - Филип Филипов намери Марко Перван и той с глава отбеляза дебютното си попадение с екипа на пловдивчани.

"Етър" изравни отново в 52' чрез Даниел Младенов, който вкара красив гол от около 25 метра. За него това е четвърто попадение от началото на сезона.

До края на срещата "болярите" бяха по-активни, но в 80' футболистите на "Ботев" претендираха за дузпа заради игра с ръка на Дюлгеров. Главният рефер Ивайло Стоянов прецени, че няма основание за отсъждане на наказателен удар и двубоят завърши без победител - 2:2.

Така "Ботев" е пети във временното класиране с актив от 5 точки, а "Етър" осми с една по-малко. В следващия кръг "канарчетата" приемат "Царско село", докато "Етър" е гост на "Славия".

Състави

"Етър": 1. Иванов, 84. Илиев, 3. Артюнин, 23. Дюлгеров, 70. Станев, 11. Младенов, 31. Станоев, 22. Колев, 8. Руменов, 98. Ковачев, 10. Боджадж

"Ботев" Пловдив: 33. Аргилашки, 28. Филипов, 3. Пиргов, 18. Терзиев, 66. Еберт, 17. Балтанов, 20. ван Арнем, 22. Перван, 8. Неделев, 9. Тейлон, 10. Вутов