"Истанбул Башакшехир" изхвърли "Спортинг" Лисабон от Лига Европа (ВИДЕО)

Турският тим заличи пасив от 1:3 от първия мач и се класира на 1/8-финалите

"Истанбул Башакшехир" изненада "Спортинг" Лисабон и намери място сред най-добрите 16 в Лига Европа. Турският тим се нуждаеше от три безответни гола, за да продължи към осминафиналите и ги вкара, печелейки драматично с 4:1 (общ резултат 5:4) след продължения.

Домакините поведоха в 31-ата минута, когато Мартин Шкъртел вдъхна увереност на своя отбор след силен изстрел с глава. До почивката авансът на тима от турската столица вече бе 2 гола благодарение на Даниел Алексич, който прати топката във вратата директно от пряк свободен удар. В 68-ата минута Лусиано Вието направи резултата 2:1 и освободи от напрежение своите съотборници. Броени секунди преди края на двубоя обаче Един Вишка се разписа за 3:1, изравнявайки резултата от двата мача.

В 118-ата минута бившият футболист на "Лудогорец" Жуниор Кайсара бе съборен в наказателното поле, а с отговорността да класира "Истанбул Башакшехир" на осминафиналите отново се нагърби Един Вишка, който бе безпогрешен от бялата точка - 4:1 и място на осминафиналите.