"Уест Хем" шокира "Севиля" с украински герой (ВИДЕО)

Вижте всички резултати в Лига Европа и Лигата на конференциите

"Уест Хем" поднесе голямата изненада в осминафиналите на Лига Европа! "Чуковете" продължават напред, след като спечелиха с 2:0 срещу фаворита "Севиля" у дома в реванша.

Английският тим стигна до успеха след продължения и се класира с общ резултат 2:1, въпреки загубата с 0:1 в Андалусия. В герой за отбора на Дейвис Мойс се превърна украинецът Андрий Ярмоленко.

Лондончани започнаха вдъхновено срещу рекордьора по трофеи и още в 12' Пабло Форналс стреля опасно. "Севиля" отговори с удар на Юсеф Ен Несири, преди Михаил Антонио да пропусне добра възможност за домакините в 29'. Десет минути по-късно ямаецът центрира и Томас Сучек отбеляза с глава за 1:0.

Испанците пропиляха две положения, открили се пред Ен Несири, преди вратарят Ясин Бону да предотврати втори гол за "Уест Хем", спирайки Мануел Лансини.

Спорът навлезе в продължения, а в 99' Сучек бе близо до нов гол. "Уест Хем" все пак взе своето в 112', когато Ярмоленко се измъкна и нанесе съкрушителния удар за "Севиля".

Така "Уест Хем" стигна до четвъртфиналите на европейски клубен турнир за първи път от 41 години. За "Севиля", шесткратен носител на трофея в Лига Европа, остава горчилката от пропуснатата възможност за нов триумф, при това на родния ст. "Рамон Санчес Писхуан", който ще приеме финала на 18 май.

Останалите резултати в Лига Европа тази вечер

"Галатасарай" - "Барселона" 1:2 (0:0 в първата среща)
1:0 Маркао (28), 1:1 Педри (37), 1:2 Пиер-Емерик Обамеянг (49)

"Монако" - "Брага" 1:1 (0:2 в първата среща)
0:1 Абел Руис (19), 1:1 Аксел Дизази (90)

"Айнтрахт" Франкфурт - "Бетис" 1:1 (0:1 в редовното време) (2:1 в първата среща)
0:1 Борха Иглесиас 90',1:1 Мартин Хинтерегер 120+2'

"Олимпик" Лион - "Порто" 1:1 (1:0 в първата среща)
1:0 - Муса Дембеле (13), 1:1 - Пепе (27)

"Байер" Леверкузен - "Аталанта" 0:1 (2:3 в първата среща)
0:1 Жереми Бога (90+1)

"Цървена звезда" - "Рейнджърс" 2:1 (0:3 в първата среща)
1:0 Марко Иванич (10), 1:1 Райън Кент (56), 2:1 Бен Ел Фарду (90+3)

"Лайпциг" - "Спартак" Москва (продължава напред служебно заради наказанието на руските отбори за войната в Украйна)

Резултатите от Лигата на конференциите:

"Рома" - "Витес" 1:1 (1:0 в първата среща)
0:1 Максимилиан Витек 62', 1:1 Тами Ейбрахам 90+1'

АЗ Алкмаар - "Бодьо" Глимт 2:2 след продължения (2:1 в редовното време) (1:2 в първия мач)
1:0 Вангелис Павлидис 18', 1:1 Амах Пелегрини 25', 2:1 Вангелис Павилидис 30', 2:2 Алфонс Сампстед (105')

"Базел" - "Олимпик" Марсилия 1:2 (2:1 в първия мач)
1:0 Дан Ндойе 62', 1:1 Дженгиз Юндер 74', 1:2 Валентен Роже 90+3'

"Копенхаген" - ПСВ Айндховен 0:4 (4:4 в първия мач)
0:1 Еран Захави 10', 0:2 Марио Гьотце 38', 0:3 Еран Захави 79', 0:4 Нони Мадуеке 90+1'

"Рен" - "Лестър" 2:1 (0:2 в първия мач)
1:0 Бенямин Бору 8', 1:1 Уесли Фофана 51', 2:1 Фловен Таи 75'

"Фейенорд" - "Партизан" 3:1 (5:2 в първата среща)
1:0 Йенс Торнстра 45', 2:0 Рийс Нелсън 59', 2:1 Рикардо Гомес 61', 3:1 Браян Линсен 90'

"Гент" - ПАОК 1:2 (0:1 в първата среща)
0:1 Хосе Креспо 20", 1:1 Лорен Депоатър 40', 1:2 Дъглас Аугусто 77'

ЛАСК Линц - "Славия" Прага 4:3 (1:4 в първата среща)
0:1 Питър Олайинка 24', 1:1 Филип Вайсингер 36', 1:2 Александър Бах 37', 1:3 Ира Сор 62', 2:3 Филип Вайсингер 76', 3:3 Андреас Грубер 88', 4:3 Александър Шмидт 89'