Вратар за малко да закопае Севиля, шампионът в Лига Европа оцеля (ВИДЕО)

Вижте комичните изпълнения на Бето

Getty Images/Guliver Photos

Миналогодишният шампион в Лига Европа Севиля продължава атаката си на рекорден четвърти трофей в турнира. Отборът на Унай Емери елиминира Зенит след равенство 2:2 в четвъртфиналния мач-реванш в Санкт Петербург. В първата среща испанците бяха победили с 2:1.

Двубоят започна отлично за Севиля. Карлос Бака откри от дузпа в 6-ата минута. Испанският отбор удържа аванса си до края на полувремето.

Интригата в мача бе върната много скоро след подновяването на играта благодарение на груба грешка на вратаря на Севиля Бето. Той изпусна топката на голлинията си, откъдето тя бе пратена в мрежата му от Хосе Саломон Рондон.

В 72-ата минута Бето стана виновник за нов гол на Зенит. Португалецът не се намеси добре след далечен параболичен удар на Хълк и общият резултат бе изравнен.

Резервата в състава на Севиля Кевин Гамейро обаче изравни в 85-ата минута и не позволи да се стигне до продължения, класирайки отбора си на полуфиналите.