Европа ще има нов шампион! Атлетико (Мадрид) отстрани Барселона (ВИДЕО)

Антоан Гризман се превърна в герой за "дюшекчиите"

uefa.com

Тимът на Атлетико (Мадрид) ще играе на полуфинал в Шампионска лига, след като отстрани миналогодишния шампион Барселона след победа в реванша с 2:0.

Двата испански отбора излязоха на стадион "Висенте Калдерон" в столицата след 2:1 за гостите в първия мач.

Треньорът на домакините Диего Симеоне избра да започне с Яник Караско на мястото на наказания от първия мач Фернандо Торес.

Срещата започна с натиск на домакините. Габи, Гризман и Караско имаха добри възможности за отбелязване на гол. Масчерано, Луис Суарес и Меси пък се отчетоха с пропуски за "каталунците".

В 36-тата минута Атлетико поведе с гол на Гризман, който засече с глава центриране на Нигес.

Снимка: uefa.com

Преди края на полувремето Неймар опита да изравни, отправяйки силен шут към противниковата врата. Ян Облак обаче улови.

В началото на второто полувреме Нигес имаше възможност да удвои преднината на своите, но топката уцели напречната врата на Тер Стеген.

След 60-тата минута Барселона бе по-активният тим на терена. Луис Суарес отправи няколко опасни удара към вратата на Облак, но не успя да изравни.

В 87-та минута Андрес Иниеста спря контраатака на Атлетико с ръка, а съдията Никола Рицоли веднага посочи бялата точка. Зад топката застана Антоан Гризман... и не пропусна.

В следващата атака гостите от Барселона също имаха претенции за игра с ръка в наказателното поле на Атлетико, но Рицоли отсъди само пряк свободен удар.

Срещата завърши 2:0, което класира Атлетико за следващата фаза на Шампионска лига с общ резултат 3:2.

До полуфиналите на турнира достигнаха и Реал (Мадрид), Манчестър Сити и Байерн (Мюнхен).

Жребият за следващата фаза на Шампионска лига е в петък от 12:30 ч. и ще може да бъде наблюдаван пряко по bTV Action.