Фалстарт за "черните звезди" в Египет

Гана стигна само до 2:2 с Бенин, остана с човек по-малко още в 55'

Един от фаворитите за спечелване на Купата на африканските нации направи грешна стъпка още на старта. Гана стигна само до равенство 2:2 с Бенин в среща от група 6 на турнира, провеждащ се в Египет.

"Черните звезди" играха с човек по-малко от 55', когато Джон Бой бе изгонен за два жълти картона.

Бенин изненадващо поведе още във 2' с гол на Поте, но Гана изравни само 7 минути по-късно чрез Андре Аю. Малко преди почивката и другият син на легендата Абеди Пеле - Джордан Аю, се разписа за 2:1 в полза на Гана.

Селекцията на Квеси Апия обаче остана с 10 души в 55' след втори жълт картон на централния бранител Джон Бой и Бенин се възползва. В 63' Поте, с второто си попадение в мача, оформи крайното 2:2.

Така след първия кръг лидер в групата е Камерун, който по-рано днес победи Гвинея-Бисау с 2:0. "Неукротимите лъвове" имат три точки, пред Гана и Бенин с по една.