Фалстарт за ЦСКА, "Етър" спря "червените"

Зрелищно 2:2 на "Българска Армия"

Вицешампионът на България ЦСКА направи грешна стъпка на старта на новия сезон в родното футболно първенство. "Червените" завършиха наравно 2:2 с "Етър" у дома. Тимът на Добромир Митов повеждаше на два пъти с попадения на Али Соу от дузпа (4') и резервата Митко Митков (73'), но Даниел Младенов вкара два гола (57' и 78'), с които донесе точката за "болярите".

Треньорът на ЦСКА извърши три промени спрямо единайсеторката, с която започна през седмицата срещу "Титоград" (4:0) в квалификациите на Лига Европа. В центъра на защитата вместо Нуно Томаш и Пламен Гълъбов започнаха Божидар Чорбаджийски и Николай Бодуров, а вляво от тях действаше Петър Занев, а не Жеферсон.

ЦСКА откри резултата още в 4', когато Занев бе фаулиран от Александър Дюлгеров в наказателното поле, а Али Соу превърна в гол отсъдената дузпа.

"Армейците" имаха инициативата, но вратарят Христо Иванов се намеси отлично при удар на Занев в 37', а малко преди почивката попадение на Али Соу бе отменено заради засада.

"Етър" изравни в 57', когато Даниел Младенов се възползва от грешка на Тиаго Родригеш и отбеляза. Впоследствие домакините осъществиха натиск и Чорбаджийски нацели гредата.

Все пак в 73' ЦСКА поведе отново, като точен бе влезлият на смяна талант Митко Митков. Младокът отбеляза страхотен гол от далечно разстояние.

"Армейците" обаче не успяха да съхранят аванса си. Пет минути по-късно Даниел Младенов, с второто си попадение в мача, оформи крайното 2:2.

Съставите

ЦСКА: 30. Черниаускас, 2. Атанасов, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 11. Занев, 6. Пинто, 20. Тиаго Родригеш, 8. Кери, 21. Фабрини, 10. Евандро, 22. Соу

"Етър": 1. Иванов, 84. Илиев, 3. Артюнин, 25. Крум Стоянов, 23. Дюлгеров, 31. Станоев, 88. Апостолов, 8. Руменов, 11. Младенов, 98. Ковачев, 10. Боджадж