Фалстарт за "Левски" срещу "Пирин" (ГАЛЕРИЯ)

"Сините" загубиха първия си официален мач за 2017 г.

"Левски" записа загуба в първия си мач след подновяването на българското футболно първенство. "Сините" отстъпиха с 0:1 като гост на "Пирин". Единственото попадение за "орлетата" вкара Аймен Суда.

Домакините бяха доста по-активният тим на терена в Благоевград и често поглеждаха към вратата на втория в класирането.

В 7-та минута играчите на "Пирин" имаха претенции за дузпа, след като Яблонски повали Тони Тасев в наказателното поле, но реферът не показа бялата точка.

Голът падна в 64-та минута. Станислав Костов направи много хубав финт срещу двама в синьо в наказателното поле и стреля, а вместо да се отправи със сила към далечния ъгъл, топката се търкулна бавно по тревата. За щастие на домакините, тя стигна до краката на Аймен Суда и той я вкара зад Йоргачевич за 1:0.

"Левски" остава на второ място в таблицата на Първа професионална лига. "Пирин" пък са на 10-та позиция с 22 точки.