Федерер победи Беретини и се върна в играта

Швейцарецът с първи успех на заключителния турнир в Лондон

Роджър Федерер запази шансовете си за класиране за полуфиналите на заключителния турнир на АТП в Лондон.

Шесткратният победител се наложи със 7:6(2), 6:3 над италианеца Матео Беретини за 79 минути игра в зала "О2" и записа първата си победа в група "Бьорн Борг". Преди два дни Маестрото загуби от Доминик Тийм.

В първата част всеки бе категоричен при свой сервис. Едва в 12-ия гейм Маестрото стигна до точка за пробив с цената на сетбол, но Беретини се справи. В последвалия тайбрек италианецът допусна първата двойна грешка в мача за 2:5 точки и след това Федерер затвори частта с ас и печеливш удар от форхенд.

Вторият сет започна с брейк на нула за швейцареца, който използва момента на разочарование на съперника и натисна. В осмия гейм Беретини стигна до три точки за връщане на пробива, но Федерер ги отрази и взе играта с осмия си ас. Веднага след това бившият номер 1 в света поведе с 40:15 при сервис на съперника и ликува при втория си мачбол, когато сеченият форхенд на италианеца спря в мрежата.

Втората загуба на италианеца го изхвърли от борбата за едно от първите две места в групата.

За да достигне до полуфиналите в Лондон Федерер ще трябва да победи Новак Джокович в мача помежду им в четвъртък.