Фенове прекратиха мач в Албания, раниха играч на гостите (ВИДЕО)

Срещата между албанския Кукеси и Легия Варшава бе прекратена в 52-та минута при резултат 1-2.

Скандал избухна по време на мача от третия предварителен кръг на „Лига Европа” между албанския Кукеси и Легия Варшава. Реферът Щефан Клоснер бе принуден да прибере двата отбора в съблекалните в 52-та минута, след като по терена полетяха различни предмети, сред които и камъни.

Снимка: Twitter

Феновете на домакините не се сдържаха, след като Легия поведе в резултата за втори път в мача в 51-та минута. Преди това поляците бяха отбелязали първия гол в 29-та, но Кукеси изравни в началото на второто полувреме.

Бързият гол, обаче, ядоса привържениците на албанския тим и те започнаха да замерят феновете на Легия, а с камък бе ударен и играчът на гостите Онджей Дуда, което принуди съдията да прекрати мача.

Инциденти имаше и извън стадиона, преди началото на срещата, като ранени бяха фенове на Легия. По време на двубоя се появи и скандален транспарант сред феновете на Кукеси, който гласеше на английски: „Краят на мача ще бъде и край на живота ви. Аз не съм славянин, а албанец.”

Очаква се днес УЕФА да излезне с официално становище по случая.