Фетел с първа победа през сезона. Триумфира в Сингапур

"Ферари" с двоен успех на "Марина Бей"

Себастиан Фетел дочака първата си победа за 2019 г. във Формула 1. Германецът триумфира на пистата "Марина Бей" в Сингапур в 15-ия старт за сезона.

Четирикратният световен шампион за пети път беше най-бърз в това състезание, което го прави най-успешен сред колегите му в Сингапур.

От неговия тим "Ферари" няма как да не са доволни, тъй като и на втора позиция в крайното класиране също застана техен пилот. Подгласник на Фетел е Шарл Льоклер, който беше най-бърз в квалификациите. Трети е Макс Верстапен от "Ред Бул".

Актуалният шампион Люис Хамилтън беше сочен за фаворит в Сингапур, но не успя да впечатли и завърши на четвърта позиция.

През цялата надпревара Фетел беше изключително агресивен. Той влезе първи в бокса, за да смени гумите си. В края на дистанцията Льоклер получи нареждане от екипа да забави темпото и да не изпреварва своя съотборник.

Победата му обаче не променя генералното класиране при пилотите. Първи продължава да е Хамилтън, следван от Валтери Ботас и Шарл Льоклер.

Следващият старт за сезона е в Русия на 29 септември.