Фиорентина и Тотнъм оставиха интригата. Съдия проспа крещящ червен картон (ВИДЕО)

Фиорентина и Тотнъм завършиха 1:1 на стадиона във Флоренция в първи мач от 1/16 финалите на Лига Европа и оставиха интригата за реванша на Уайт Харт Лейн.

Едно от най-люпопитните положения бе в 29-та минута, когато Деле Али от гостите трябваше да бъде изгонен след ритник в корема на противник, но получи само жълт картон.

Федерико Бернардески пропусна да даде аванс на Фиорентина, а малко по-късно - в 37-та минута Тотнъм поведе от дузпа. Голът вкара Насер Шадли, след като Ненад Томович направи необмислен шпагат в наказателното поле срещу играч на Тотнъм.

Мауро Сарате от домакините имаше добър шанс да изравни в края на първото полувреме, но стреля над вратата.

След час игра Фиорентина все пак стигна до равенството със зрелищен гол на Федерико Бернардески, който бе подпомогнат от рикошет в крака на Райън Мейсън. До края виолетовите натиснаха, но не успяха да стигнат до втори гол.