Футболист плаче неудържимо след втори мач без загуба (ВИДЕО)

Сан Марино постигна нещо историческо

Сан Марино е джудже не само по територия, но и на футболната сцена. В националния отбор играят зъболекари, счетоводители и банкери. Тимът обикновено заема последното място във всяка квалификационна група, а спечелването на точки е по-скоро мираж.

Последните два мача на Сан Марино в Лигата на нациите са различни. Тимът, който загуби 147 от 150 мача и междувременно инкасира главозамайващите 669 гола, постигна две поредни равенства за първи път в историята си - срещу Лихтенщайн и Гибралтар.

След вчерашния мач срещу Гибралтар, емоциите взеха връх. Играчите на италианеца Франко Варела се пребориха за нулевото равенство срещу лидера в групата, след като капитанът Давиде Симончини бе изгонен от игра четири минути след началото на второто полувреме.

Двете поредни чисти мрежи означават толкова много за играчите на тази страна. Те са безценни, както и сълзите на централния защитник Данте Роси, който не успя да се овладее при интервюто си след мача.

Представяте ли си как биха реагирали играчите, ако спечелят мач?!

Сан Марино няма победа от април 2004 г., когато печели с 1:0 срещу Лихтенщайн в приятелски мач.