Гълъбинов с важен гол за "Специя" по пътя към Серия "А" (ВИДЕО)

Тимът на българина е на крачка от елита в Италия

Андрей Гълъбинов и "Специя" са на крачка от Серия "А" след победа с 3:1 над "Киево" в реванша от полуфиналния плейоф (0:2 в първия мач).

Българинът даде тон за успеха, откривайки резултата на стадион "Алберто Пико" още във 2-ата минута, когато засече с глава топката във вратата на веронци.

Резултатът се запази до края на първата част, а след почивката "Специя" нанесе два мълниеносни удара в рамките на само 3 минути. Маджоре вкара за 2:0 в 50-ата минута, а само три по-късно Ндзола покачи на 3:0.

Играчите на "Специя" удържаха резултата почти до края, като "Киево" стигна до почетно попадение едва в добавеното време от дузпа, реализирана от Максим Леверб.

Във финалния плейоф "Специя" ще се изправи срещу победителя от двойката "Порденоне" - "Фрозиноне". Първият мач завърши в полза на "Порденоне" - 1:0 като гост. Реваншът е днес.