Гол в добавеното време попари юношеските ни национали

"Лъвчетата" загубиха драматично от Норвегия в евроквалификация

Юношеският национален отбор на България (U17) по футбол загуби с 1:2 от Норвегия като гост в мач от 13-а група на квалификациите за европейското първенство през 2020 г., домакин на което ще бъде Естония.

В Хамар двата тима се оттеглиха на почивката при нулево равенство. Домакините поведоха в 63', когато Пламен Цончев фаулира Тобиас Гуликсен в наказателното поле и потърпевшият бе точен от бялата точка. "Лъвчетата" обаче изравниха в 78' чрез таланта на ЦСКА Мартин Смоленски.

Норвежците изтръгнаха трите точки в третата минута от добавеното време. Тогава Даниел Бауер изпълни отлично пряк свободен удар за крайното 2:1.

Следващият квалификационен мач на България е на 20 октомври срещу Австрия, а на 22 октомври "трикольорите" играят с аутсайдера Малта.

България: Иван Андонов, Александър Бучков, Калоян Костов, Константин Айдарски (66' - Александър Георгиев), Димо Кръстев, Мартин Хайдаров (30' - Пламен Цончев), Мартин Смоленски, Димитър Иванов (58' - Мартин Сораков), Иван Алексиев, Бисер Бонев, Симеон Александров