Голдън Стейт продължава уникалната си серия

Голдън Стейт се наложи над Индиана със 131:123, продължавайки уникалната си серия от началото на сезона и вече е с 23 победи от 23 двубоя. Това е 27-ми пореден успех за шампионите в Националната Баскетболна Аоциация на САЩ и Канада (НБА), включително от края на миналия сезон.

Кайл Томпсън записа личен рекорд за сезона с 39 точки, а Стеф Къри добави други 29. Томпсън отбеляза 29 точки само през първото полувреме, а Голдън Стейт водеше с 28 в началото на последната четвъртина. Пейсърс, за които Пол Джордж наниза 33 точки, се доближиха само на шест от своите съперници в края, но времето не им стигна да заличат ужасяващата първа четвъртина, в която Индиана изравни антирекорда на НБА, като допусна 44 точки в своя кош.

С този успех шампионите изравниха серията на Маями от 2012/2013 година, като именно това постижение е второто най-добро в историята. Следващият мач на Голдън Стейт в лигата е гостуване на Бостън в петък вечер.