Голяма победа за волейболистите, руснаците на колене в Баку

Нашите се класираха за елиминациите

Getty Images/Guliver Photos

България записа категорична победа с 3:1 над Русия в турнира по волейбол на Европейските игри в Баку. Нашите волейболисти нанесоха първа загуба на руснаците в надпреварата и си гарантираха участие в елиминационната фаза.

Отборът на Николай Желязков, който започна в състав Георги Братоев, Жани Желязков, Николай Николов, Светослав Гоцев, Тодор Алексиев, Валентин Братоев и либеро Мартин Божилов, спечели първия гейм с 25:22. Русия изравни след 25:18. Последва равностоен гейм, спечелен с 25:23 от българския отбор, за който добро включване от резервната скамейка направи Венци Рагин.

Силно начало на България в четвъртата част ни гарантира комфортна преднина, която руснаците не успяха да стопят. Нашите затвориха гейма с 25:17.

В последния си мач от групата волейболистите на Николай Желязков ще се изправят срещу Словакия. България заема второто място с актив от 8 точки, с една по-малко от водача Русия.