Головата суша на Лионел Меси продължава повече от шест часа (ВИДЕО)

Аржентинецът тревожи феновете на Барселона преди реванша с Атлетико (Мадрид)

Тази вечер Барселона излиза в среща реванш от четвъртфиналите в Шампионска лига. Каталунците гостуват в Мадрид на Атлетико, след като в първия мач постигнаха пълен обрат и победиха с 2:1.

Феновете на футбола очакват зрелищна среща, която ще може да гледате на живо от 21:00 часа по bTV Action.

Привържениците на Барселона обаче са притеснени от формата на една от звездите на тима - Лионел Меси.

В последните си 4 мача във всички турнири Барселона спечели само веднъж и записа 2 загуби. В тях каталунци вкараха само 4 гола, като нито един не бе дело на Меси.

Аржентинецът няма попадение на сметката си вече повече от 6 часа - нещо, което му се случва изключително рядко. Това е най-продължителната голова суша за Меси от 5 години насам. За последно той изпадна в подобно положение през пролетта на 2011-та година, когато 417 минути търсеше верния път към противниковата врата.

Настоящата негативна серия на аржентинеца започна с мача срещу Виляреал в Примера и продължи в последвалите двубои срещу Реал (Мадрид), Атлетико (Мадрид) и Реал (Сосиедад). В тези срещи Меси стреля общо 20 пъти, като рядко уцелваше рамката на вратата.

Последният път, когато футболистът на Барселона ликуваше след собствен гол бе преди месец, когато се разписа срещу Арсенал в реванша от осминафиналите в Шампионска лига.

От вчера Меси споделя един рекорд, който държеше еднолично в турнира. След трите гола на Кристиано Роналдо във вратата на Волфсбург, двамата вече имат по 5 хеттрика в Шампионска лига.

Меси обаче изостава с 10 попадения зад португалеца във вечната голмайсторска листа в най-престижния европейски клубен турнир. Преди началото на груповата фаза двамата деляха първата позиция в тази класация.