Грешна стъпка за "Манчестър Юнайтед" на старта в Лига Европа (ВИДЕО)

Тони Вилена наказа резервите на "червените дяволи"

"Манчестър Юнайтед" започна по кошмарен начин сезона си в Лига Европа. Английският гранд записа поражение с 0:1 като гост на „Фейенорд” в Ротердам. Единственото попадение в срещата беше дело на Тони Вилена, който се разписа в 79-та минута.

Жозе Моуриньо предпочете да започне с голяма част от резервите на "Манчестър", като показа, че добро представяне в турнира не влиза в плановете му за сезона.

Първата по-сериозна възможност за гол беше за домакините. В 11-та минута Берхуйс опита далечен удар, но Де Хеа показа добър рефлекс.

Антонио Марсиал пропусна да отбележи за "червените дяволи" в 24-та минута, а резултатът до почивката остана непроменен.

Англичаните започнаха по-активно второто полувреме. Погба и Ерера опитаха силни удари, които обаче не намериха целта.

Жозе Моуриньо пусна в игра Златан Ибрахимович, Мемфис Депай и Ашли Йънг в 63-та минута, а домакините започнаха да разчитат на контраатаки.

В 79-ата минута футболистите на „Фейенорд” организираха бърза атака. Йоргенсен напредна по крилото и пусна по земя за Тринидад де Вилена, който засече кълбото в мрежата на Де Хеа за 1:0. В ситуацията останаха съмнения за засада.

Възпитаниците на Моуриньо се опитаха да изравнят, но без успех.

В другия мач в групата „Заря” Луганск и „Фенербахче” завършиха 1:1.