Григор Димитров - Давид Гофен 6:3, 6:2, 6:4 НА ЖИВО

Следете с нас двубоя от четвъртфиналите на "Аустрелиън Оупън"

Първата ни ракета Григор Димитров излиза срещу 11-я в света Давид Гофен в мач от четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия.

Най-добрият ни тенисист не срещна особени проблеми в достигането на тази фаза на първия за годината турнир от Големия шлем. След страхотното начало на сезона и титлата в Бризбейн, Димитров показа, че се намира в добра форма и в Мелбърн, като по пътя към топ 8 победи австралиеца Крис О'Конъл, корееца Хьон Чун, французина Ришар Гаске и сензацията Денис Истомин.

26-годишният Гофен стигна до втория четвъртфинал в турнир от Шлема в кариерата си, след като се справи последователно с американеца Райли Опелка, чеха Радек Щепанек, хърватския ветеран Иво Карлович и 8-я света Доминик Тийм (Австрия).

Гришо и Давид имат 4 двубоя помежду си до момента, като българинът печели и четирите от тях.

При успех Димитров ще изравни най-доброто си класиране в турнир от Големия шлем - полуфинал, до който достигна на "Уимбълдън" през 2014 г.

Ако Гофен излезе краен победител от сблъсъка, то той ще се превърне в първия белгиец от 1925 г. насам, играл на полуфинал в турнир от Шлема. За последно това стори Жан Ваше на "Ролан Гарос".

Следващият съперник на победителя от този четвъртфинален сблъсък ще бъде определен от мача между Милош Раонич и Рафаел Надал.

Следете развитието на мача тук:

Първи сет

1:0 - Григор Димитров започва повече от уверено, вкарвайки няколко мощни сервиса

2:0 - ПРОБИВ! Проблеми за Гофен и българинът вече е напред в резултата

3:0 - Стабилни начални удари и Гришо печели гейма с 40:15

3:1 - 26-годишният белгиец пласира няколко добри удари, записвайки гейм на 0

3:2 - ПРОБИВ! Най-оспорваният гейм от началото на мача. Хасковлията трябваше да отразява четири точки за пробив на съперника и в крайна сметка Гофен спечели подаването му

3:3 - Гейм на 0 за Давид и равенство в резултата

4:3 - Ас номер 4 дава леко предимство на 25-годишния българин

5:3 - ПРОБИВ! Ключов момент - Димитров ще сервира за спечелване на сета

6:3 - ПЪРВИЯТ СЕТ Е ЗА ГРИГОР!

Втори сет

1:0 - Четвърти последователен гейм на сметката на Григор. Втората двойка грешка в мача на белгиеца отвори две възможности за пробив пред българина, който се възползва без да се замисли

1:1 - ПРОБИВ! Гофен връща брейка от първия си опит

2:1 - ПРОБИВ! Гришо отново излиза напред в резултата

3:1 - Оспорван гейм, но Димитров съумява да затвърди пробива

3:2 - Гофен се измъква от деликатна ситуация и за първи път във втората част печели подаването си

4:2 - Димитров отрази точка за пробив на белгиеца

5:2 - ПРОБИВ! Както и през първата част, Григор ще сервира за спечелване на сета

6:2 - ГРИГОР ДИМИТРОВ ВЕЧЕ ВОДИ С 2:0 СЕТА!

На българина му се наложи да спаси няколко точки за пробив, но в крайна сметка затвори частта при втората си възможност.

Трети сет

0:1 - За първи път от началото на двубоя Давид Гофен повежда

1:1 - Осми ас на Гришо възстановява равенството в тази трета част

1:2 - Макар и трудно, Гофен печели подаването си

2:2 - Димитров отново демонстрира стабилност при изпълнение на началните удари

2:3 - Пореден гейм, в който Давид среща затруднения, но успява да се измъкне невредим

3:3 - Гейм на 0 за Димитров

4:3 - ПРОБИВ! Гофен не издържа, а Григор е все по-близо до първия си полуфинал в Мелбърн

5:3 - Българинът затвърждава пробива и вече е само на един гейм от победата в мача

5:4 - Белгиецът не се предава и намалява изоставането си, но Григор ще сервира за мача

6:4 - ГЕЙМ, СЕТ, МАЧ! ГРИГОР ДИМИТРОВ Е НА ПОЛУФИНАЛ В МЕЛБЪРН СЛЕД ЧИСТА ПОБЕДА НАД 11-Я В СВЕТА ДАВИД ГОФЕН!

За място на първи финал в турнир от Шлема в кариерата си, българинът ще спори с победителя от сблъсъка между Рафаел Надал и Милош Раонич.