Григор Димитров обърна испанец и е на четвъртфинал в Антверпен

Първата ни ракета с дебютна победа в белгийския град

Най-добрият български тенисист - Григор Димитров, дебютира с победа в турнира от сериите АТР 250 в Антверпен (Белгия). Първата ни ракета се наложи с 2:1 сета (4:6, 6:3, 6:4) над Пабло Андухар (Испания) след обрат, с което се класира за четвъртфиналите. Димитров прескочи първата фаза по право, тъй като е поставен под №4 в основната схема.

Днес Григор допусна пробив в деветия гейм на първата част и това се оказа достатъчно за 34-годишния му съперник да поведе в сетовете.

Димитров обаче спечели подаването на Андухар още в началото на втората част и не изпусна контрола до края, затваряйки я с 6:3.

В последния трети сет хасковлията проби световния №55 в третия и петия гейм, допусна рибрейк в шестия, но сложи точка на спора за общо малко над 2 часа и 20 минути игра.

В четвъртфиналите Григор Димитров ще се изправи срещу победителя от двойката Камерън Нори (Великобритания) - Милош Раонич (Канада).