Григор на четвъртфинал! Отстрани Кецманович за час и половина

Следващият му съперник в Акапулко ще е Лоренцо Мусети

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в Акапулко, Мексико, след като се справи без проблеми с младия сърбин Миомир Кецманович във втория кръг на надпреварата.

Българинът записа успех с 6:4, 6:2 за 1 час и 27 минути в първия мач срещу този съперник.

Въпреки че 21-годишният последовател на световния номер 1 Новак Джокович започна с пробив, роденият в Хасково тенисист бързо изравни и обърна резултата в своя полза. Кецманович показа добра игра, но не достатъчна, за да затрудни Димитров.

След като спечели първия сет, родният тенисист нямаше никакви проблеми във втората част. Пробив още в нейното начало и стабилна игра му осигуриха четвърти четвъртфинал в Акапулко.

През 2014 г. той грабна титлата в надпреварата в Мексико, през 2016 г. беше сред най-добрите 8, а през 2020 г. игра на полуфинал.

Следващият съперник на Димитров ще е Лоренцо Мусети. Италианецът победи Франсис Тиафо от САЩ в драматични 3 сета - 2:6, 6:3, 7:6(1).

Мачът ще бъде първи за българина и номер 120 в световната ранглиста.