Григор отстъпи на Надал в Мадрид

Тежко поражение за първата ни ракета

Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Мадрид. Българинът загуби от поставения под №3 в схемата Рафаел Надал с 2:0 сета (6:3, 6:4) за час и 48 минути игра.

Двамата тенисисти се срещнаха за шести път при професионалистите, като Надал е спечелил всички мачове помежду им.

Ето как се разви мачът:

Първи сет

1:0 - Тежък първи гейм за българина. Надал имаше цели три брейкбола, но Григор ги отрази и накрая спечели подаването си.

1:1- Вторият гейм започна с точка за Гришо, но после Матадора записа четири поредни.

1:2 - Пробив! Надал стигна бързо до аванс от 40:0, първата ни ракета отрази първия геймбол, но в следващото разиграване излезе рисковано на мрежата, сбърка и Матадора грабна гейма.

2:2 - Григор отговаря с пробив! Чист гейм за хасковлията.

2:3 - Пробив! Трудностите за Григор на собствен сервис продължават с пълна сила. Той е вкарал едва половината си първи начални удари. Гришо даде два брейкбола на Надал. Първият бе отразен с ас №1 за българинът, но с непредизвикана грешка Григор позволи нов пробив.

2:4 - Един от най-продължителните геймове. В крайна сметка, с помощта и на късмета, Надал измъкна и тази част.

3-4 - Гришо се събужда. Димитров даде само точка на съперника си в този гейм.

3:5 - Испанският тенисист продължава да тормози Григор с мощни сервиси. Единствената точка за нашенеца дойде след хубав ретур.

3:6 - Гейм и сет за Надал! Агресивната игра на Гришо доведе резултата до 15-40 и два поредни сетпойнта за испанеца. Последва серия от отлични отигравания на първата ни ракета. Григор дори достигна до брейкбол, но направи три непредизвикани грешки и подари гейма на Надал.

Втори сет

0:1 - Безпроблемен гейм за Рафа.

1:1 - Гришо започна добре, стигна до 40-15 и съответно си осигури два поредни геймбола. С двойна грешка българинът пропиля първия. При втория Надал направи една от малкото си непредизвикани грешки и Гришо записа първи гейм в този сет.

2:1 - Пробив за Григор! Изключително драматичен гейм. Гришо поведе с 0:30, но Надал спечели следващите три разигравания. Българинът все пак се добра до точка за пробив и я оползотвори с прекрасно воле.

3:1 - Няколко добри начални удара направиха резултата 40-15 в полза на Григор, но Рафа нямаше намерение да предаде лесно гейма и изравни резултата с два поредни уинъра от форхенд. Надал стигна до точка за рибрейк, но Гришо избухна с три поредни точки, една от които сервис със 170 км/ч и спечели подаването си.

3:2 - Лесен гейм за испанеца, който намалява резултата.

3:3 - Пробив! Една двойна и две непредизвикани грешки дадоха три брейкбола на Надал. Григор записа една точка и резултатът стана 15:40. Испанецът се възползва от открилата се възможност и взе гейма.

3:4 - Григор направи 32-та си непредизвикана грешка и изкара яда си върху ракетата, удряйки я в земята. Това сякаш разконцентрира Надал и той допусна двойна грешка. Испанецът все пак не направи нов подарък на Гришо и затвори гейма.

4:4 - С мощна игра Григор поведе с 40-0. Надал спечели следващите две отигравания, но нашенецът съумя да си вземе подаването.

4:5 - Григор стигна до брейкбол, но не се възползва от него. Сега първата ни ракета ще сервира за оставане в мача.

4:6 - След тежка битка Надал спечели гейма, сета и мача!