Григор спечели срещу Янович в Рим

Димитров - Янович 6:3, 7:6, в първия кръг на турнира

Getty Images/Guliver Photos

Григор Димитров започна успешно участието си на турнира в Рим.
Българският тенисист се изправи срещу Йежи Янович от Полша и спечели първия сет след като успя веднъж да пробие сервиса на своя съперник.

Във втория сет нито един от двамата съперници не загуби гейм при свое подаване и се стигна до тайбрек, в който Григор Димитров бе убедителен. Той стигна до три топки за спечелване на мача при 6:3 в тайбрека и се възползва от втората, за да елиминира Янович.

Двамата изиграха своя мач за 1 час и 32 минути, при слънчево време и температура 26 градуса.

Двубоят днес се разви по следния начин.

първи сет :

1:0 Григор Димитров сервира в първия гейм. Допусна съперникът му да направи само една точка и спечели гейма.

1:1 Янович спечели своето подаване без да даде точка на Григор.

2:1 Димитров печели своя сервис отново като пак даде само една точка на Янович.

2:2 Григор успя да запише две точки в този гейм, но силният сервис на Янович му носи успех.

3:2 Григор започна гейма с двойна грешка при свое подаване, а после резултатът стана 0:30. Димитров изравни за 30:30. После спечели гейма.

4:2 Пробив. Янович отново сервира. Григор обаче има две точки за пробив и след двойна грешка на Янович, нашият тенисист печели.

5:2 Григор сервира. Бързо поведе с 40:0 и печели гейма без да даде точка на Янович.

5:3 Янович сервира и поведе с 40:0. После две точки за Григор, но гейм за Янович.

6:3  Григор сервира силно.Поведе с 40:0. После допусна двойна грешка. След това Григор затвори сета след половин час игра.

втори сет:

0:1 Янович сервира, но Григор стигна до точка за пробив при 30:40. След това Янович изравни и трудно успя да спечели гейма при свое подаване.

1:1 Григор печели гейма при свое подаване като даде само една точка на поляка.

1:2 При сервис на Янович, Григор спечели първото разиграване. Последва равенство и нова точка за Григор при 30:15. Последва ново равенство. При 40:40 имаше пак изравняване и труден успех в гейма за Янович.

2:2 Григор сервира силно и печели гейма. Само една точка за Янович.

2:3 Янович сервира. Григор спечели три точки в гейма и последва равенство при 40:40. След това имаше нови две равенства и точка за пробив за Григор, но той не успя да се възползва и Янович трудно стигна до успех в гейма.

3:3 Григор печели гейм при свое подаване. Янович взе две точки.

3:4 Янович сервира силно. 40:0 и после гейм за поляка без точка за Григор.

4:4 Григор печели своето подаване. Само една точка за Янович.

4:5 Янович сервира. Стигна се до равенство 30:30 и  после точка за пробив за Григор. След това обаче Янович взе гейма.

5:5 Григор сервира силно и печели гейма без да даде точка на своя съперник.

5:6 Янович печели гейм при свое подаване. Григор успя да вземе само две точки.

6:6 С ас със скорост от 214 км/ч Григор печели гейма. Следва тайбрек.

тайбрек във втория сет:

Минипробив за Григор при 3:1, но Янович му го върна при 3:3.Последва нов минипробив за Григор при 5:3 и нов такъв за 6:3. След това Григор спечели със 7:4 в тайбрека, а с това и мача с 2:0 сета.