Григор стартира с победа 2018 г.

Българинът и Райън Харисън продължават напред в турнира на двойки в Бризбейн

Григор Димитров започна 2018 г. с победа! Световният номер 3 и партньорът му Райън Харисън се справиха с бившия номер 1 Лейтън Хюит и Джордан Томпсън в първия кръг на турнира на двойки в Бризбейн, Австралия. Те победиха с 6:3, 1:6 (10:5).

В първия сет Димитров и Харисън постигнаха ранен пробив, въпреки че едвам измъкнаха подаването си в първия сет. Това им бе достатъчно, за да поведат в мача.

Вторият сет се разви огледално. Хюит и Томпсън бяха безапелационни. Съперниците на Гришо и Харисън постигнаха два пробива, за да изравнят резултата.

В шампионския тайбрек българинът и американецът поведоха 3:1, а Григор игра сервис воле за 4:1. Авансът на двамата стана 7:3 и преднината им стана невъзможна за догонване.

Следващите съперници на победителите са Ник Кирьос и Мат Рийд, които отстраниха дуета Инглот/Даниел след 4:6, 6:3 (10:7).

Българинът пък започва защитата си на титлата на сингъл и 250-те точки за световната ранглиста в четвъртък (4 януари).