Гришо безпощаден в Маями

Поспишил се пречупи за само 59 минути

Григор Димитров вече е в третия кръг на турнира в Маями, след като за само 59 минути победи канадеца Вашек Поспишил с 2-0 сета, в отделните части 6-2 6-2. Най-добрият ни тенисист записа 100 % успеваемост при точките за пробив. Това е и втора поредна победа за Григор в АТР тура, като това се случва за първи път от Australian Open насам. През цялото време спортист номер едно на България показа тенис с комбинация от агресия, прецизност и разнообразие в ударите. Следващият съперник на Димитров е Джон Изнър, който победи също с 2-0 сета Андрей Рубльов. Досега Гришо не се е изправял срещу американеца.

След срещата световният номер 11 бе видимо доволен от представянето си.

"Чувствам се много добре, защото това бе първият ми мач, в който печеля без да загубя сет от доста турнири насам. Денят беше добър за мен. Мисля, че показах добър и стабилен тенис и не дадох много шансове на съперника", сподели Григор.