Гришо излиза срещу Вавринка в най-вълнуващия двубой на US Open

Тази среща слага началото на последния за годината турнир от Големия шлем

Григор Димитров ще се изправи тази вечер срещу Стан Вавринка в най-вълнуващия мач от първия кръг на Откритото първенство по тенис на САЩ. Двубоят е от 19 часа на "Артър Аш Стейдиъм", а с него ще се даде началото на последния за годината турнир от Големия шлем.

Двамата играха един срещу друг за последно на "Уимбълдън" в началото на юли, когато Димитров спечели убедително първия сет, но след това допусна обрат и загуби с 1:3.

От седемте им срещи до момента българският тенисист има четири победи и три поражения.

Победителят от мача между Димитров и Вавринка ще има квалификант за съперник във втория кръг - французина Юго Умбер или американеца Колин Алтамирано. Потенциален опонент в третия кръг е канадецът Милош Раонич, който стартира срещу друг квалификант - Карлос Берлок от Аржентина.

Гришо никога не е прескачал четвъртия кръг на US Open. През миналата година той отпадна след загуба във втори кръг от руснака Андрей Рубльов в три сета.