Федерер пропусна мачбол и приключи в Доха

Грузинец изхвърли Маестрото от турнира

Първият турнир за Роджър Федерер след 13-месечната пауза приключи след само една победа. Носителят на 20 титли от Големия шлем отпадна на 1/4-финалите в Доха след загуба от грузинеца Николоз Басилашвили с 6:3, 1:6, 5:7.

Бившият номер 1 стартира отлично и след пробив в четвъртия гейм успя да спечели първия сет с 6:3. Постепенно си пролича липсата на игрова практика на швейцареца, който в Доха участва на първия си турнир от Откритото първенство на Австралия през 2020 г. Басилашвили взе инициативата и даде само гейм на отпадналия физически Федерер във втория сет.

В решителната трета част Маестрото поведе с 5:4 и имаше мачбол, но грузинецът взе подаването си за 5:5, след което спечели и следващите два гейма и се поздрави с победата.

За място на финала Басилашвили ще срещне американеца Тейлър Фриц.