"Хайдук" отново излъга "Славия", "белите" се сбогуват с Лига Европа

Нов успех за хърватите, този път с 3:2

"Славия" загуби с 2:3 от "Хайдук" Сплит в среща-реванш от втория предварителен кръг на Лига Европа. Така, с общ резултат 2:4 (0:1 в първия двубой), хърватите продължават напред в турнира.

На Националния стадион "Васил Левски" "белите" на два пъти допускаха гол, но след това успяваха да изравнят. В последните минути обаче "Хайдук" нанесе своя удар.

Гостите поведоха в 24-ата минута, когато резервата Станко Юрич се разписа с глава. Това бе първото добро положение пред състава състава на "Хайдук".

"Славия" изравни в самия край на полувремето. Янис Карабельов бе фаулиран на границата на наказателното поле, а Галин Иванов реализира отсъдената дузпа.

В началото на втората част "белите" бяха по-активни, но съперникът им пръв стигна до второ попадение. В 55-ата минута Владислав Узунов игра с ръка в пеналта и капитанът на гостите Мийо Чакташ отбеляза от бялата точка.

Българският тим не се предаде и възстанови равенството четвърт час по-късно. Шоколаров стреля, ударът му бе блокиран, а при добавката Йомов прати топката в мрежата.

"Хайдук" обаче нанесе своя удар в 87-ата минута, когато Чакташ, с втория си гол в мача, оформи крайния резултат.

Състави

"Славия": Стергиакис, Велковски, Гамаков, Станисавлевич, Мартинов, Карабельов, Узунов, Иванов, Цветанов, Йомов, Чунчуков

"Хайдук": Любич, Фомичов, Лопес, Микулич, Юранович, Беширович (6- Юрич), Бари, Цакташ, Гюрчо, Башич, Саид