"Хебър" не изненада "Зенит" (ВИДЕО)

Тимът от Пазарджик загуби с 1:3 на 1/8-финалите в турнира за Купата на CEV

Волейболистите на "Хебър" Пазарджик загубиха от "Зенит" Санкт Петербург с 1:3 (26:24, 24:26, 14:25, 11:25) в първата среща от осминафиналния турнир за Купата на CEV, който се провежда в зала "Васил Левски" в Пазарджик. Двубоят се игра пред празни трибуни и продължи 99 минути.

Двата отбора бяха равностойни в първи два гейма, но в третата и четвъртата част руснаците доминираха.

Българският вицешампион спечели първия гейм с 26:24, но загуби втория с 24:26. След това гостите от Санкт Петербург нямаха проблеми и след 25:14 и 25:11 се поздравиха с победата в мача.

Най-резултатен за "Хебър" бе Александър Ляфтов с 15 точки, 12 добави Брадли Гънтър. С 10 точки се отчете Тодор Алексиев.

За "Зенит" се отличи Виктор Полетаев с 24 точки (8 аса), а Иван Яковлев записа 15 точки.

"Хебър" няма шансове за 1/4-финалите, но има още един мач - срещу загубилия срещата между чешкия "Дукла" и беларуския "Строител".