"Хебър" поведе, но преклони глава пред "Ястжембски"

Трета загуба за "тигрите" във волейболната Шампионска лига

Трета загуба за "Хебър" във волейболната Шампионска лига! Тимът на Камило Плачи отстъпи на полския "Ястжембски" с 1:3 (28:26, 23:25, 19:25, 16:25) като домакин в среща от петия кръг на група 1. Поражението е второ за българския тим срещу този съперник след 0:3 при визитата в края на ноември миналата година.

Така "Хебър" остава последен в групата с актив от 2 точки и баланс 3-1, а "Ястжембски" е на върха с пълен актив от 15 след 5 поредни успеха, но и мач повече.

Пазарджиклии изоставаха с 10:15 в първия гейм, но записаха 5 поредни точки, след което стигнаха до аванс от 2 при 21:19. С отлични изяви на ветерана Теодор Тодоров "Хебър" се добра до 27:26 и затвори откриващия гейм.

Във втория гостите поведоха с 13:9, "Хебър" намали до 17:19 и изравни при 20:20. Съперникът обаче показа по-здрави нерви в ключовите моменти и се наложи в гейма.

Следващите два преминаха под диктовката на "Ястжембски" и фаворитът взе своето след 25:19 и 25:16.

Най-резултатен в мача беше Томаш Форнал от полския състав с 18 точки. За "Хебър" над всички бе Якопо Масари с 11 точки, а по 10 реализираха Теодор Тодоров и Дейвид Кръстев.

На 16 и 17 февруари "Хебър" приема белгийския "Кнак" Рьозеларе.