"Хебър" спечели първата битка с "Нефтохимик"

"Тигрите" поведоха във финалната серия

hebarvolley.com

"Хебър" спечели с 3:1 гейма (25:27, 26:24, 25:15, 25:17) срещу "Нефтохимик" в първия двубой от финалната серия във волейболната Суперлига при мъжете, който се игра в пазарджишката зала "Васил Левски".

Така "тигрите" поведоха с 1-0 победи в плейофа. Играе се до три успеха от пет мача. Следващата среща между двата тима е утре от 18:00 ч., отново в Пазарджик.

Снимка: hebarvolley.com

Първите два гейма днес предложиха равностойна игра, в тях имаше обрати и интрига до края. В третата и четвъртата част обаче "Хебър" доминираше благодарение на мощния си сервис. Именно началният удар и общо 12-е аса в мача донесоха успеха на домакините.

Над всички бе Брадли Гънтър от "Хебър" с 21 точки, от които 8 аса, а Александър Ляфтов се отчете с 15 точки (2 аса). Най-резултатен за шампиона "Нефтохимик" бе Валентин Братоев с 16 точки.

Съставите

"Хебър": Иван Станев, Брадли Гънтър, Александър Ляфтов, Тодор Алексиев, Теодор Тодоров, Николай Къртев - Петър Каракашев-либеро (Стойко Ненчев, Мартин Симеонов)

"Нефтохимик": Георги Братоев, Жани Желязков, Денис Карягин, Валентин Братоев, Николай Николов, Илия Петков - Теодор Салпаров-либеро (Стефан Георгиев, Мирослав Градинаров)