Хит в мрежата: Две германки крепят ъглово флагче

Куриоз от Втора Бундеслига

"Динамо" Дрезден спечели с 3:1 гостуването си на "Ерцгебирге" Ауе в мач от Втора Бундеслига и освен с феноменалната хореография на феновете, срещата ще се запомни и с един голям куриоз.

След гола на Ерих Берко за 3:1 в първата минута от добавеното време, щастливият футболист и съотборниците му отидоха да празнуват до едно от ъгловите флагчета. И го счупиха... или по-точно изкорениха.

След неуспешен опит то да бъде поставено отново, и въпреки желанието на съдията Роберт Хартман, флагчето така и не бе закрепено. Тъй като оставаха три минути до края на мача, който обаче не можеше да продължи без функциониращо флагче за ъглов удар, а и нямаше резервно на разположение, бе взето едно иновативно решение.

Две жени, част от стюардите на стадиона, трябваше да го държат в изправено положение до последния съдийски сигнал.

Президентът на Ауе Хелге Леонхардт заяви след мача: "Жените, които се виждат на снимката, ще бъдат възнаградени преди следващото ни домакинство на "Хайденхайм".