Холандец изхвърли Григор от Монреал

Българският тенисист загуби с 1-2 сета от Робин Хаазе на 1/8-финалите

Григор Димитров изхвърча още в третия кръг на турнира "Роджърс Къп" в Монреал, Канада. Българинът отпадна от холандеца Робин Хаазе - 6:7 (3), 6:4, 1:6. Това бе и първата му загуба от този съперник в трите им срещи до момента.

Първият сет не предложи пробиви и се стигна до тайбрек. Там Димитров изостана в резултата от самото начало, а след това допусна две двойни грешки и всичко приключи.

Григор донякъде стабилизира представянето си във втората част и на два пъти проби Хаазе за 6:4. Третият сет обаче бе катастрофален за №11 в световната ранглиста - 1:6.

Благодарение на успеха си 30-годишният Хаазе (№52 в ранглистата) продължава в четвъртия кръг на престижната надпревара, което е най-доброто му постижение този сезон. В следващия кръг той ще мери сили с аржентинеца Диего Шварцман, който победи Джаред Доналдсън с 0:6, 7:5, 7:5.