Хуберт Хуркач остави Джокович на върха в ранглистата

Полякът елиминира Медведев на Мастърса в Маями

Защитаващият титлата си Хуберт Хуркач елиминира Даниил Медведев със 7:6(7), 6:3 на четвъртфиналите на Мастърса в Маями и му попречи да се върне на върха в световната ранглиста. Руснакът се нуждаеше от място на  полуфиналите, за да заеме отново първата позиция.

Така и през следващата седмица на върха в класацията ще бъде Новак Джокович.

Преди година полякът изненадващо триумфира в надпреварата, а сега вече има десет поредни победи в турнира. Той успя да надделее в оспорван първи сет, който спечели с 9:7 точки в тайбрека, а във втората част бе по-агресивен и точен, за да затвори мача след малко над два часа игра.

За място на финала Хуркач ще спори с 18-годишния Карлос Алкарас, който продължи със страхотното си представяне в последните седмици, като стигна втори пореден полуфинал на ниво "Мастърс". Младият испанец победи сърбина Миомар Кецманович с 6:7(5), 6:3, 7:6(5) за два часа и 23 минути игра.

В другия полуфинал норвежецът Каспер Рууд ще се изправи срещу аржентинеца Франсиско Серундоло.