И отново Меси! (ВИДЕО)

В Испания, Барселона изоставаше на два пъти, но успя да победи като домакин Виляреал с 3:2 в среща от 21-ия кръг. Това е първа загуба за гостите от 18 мача насам, но те са първият отбор отбелязал две попадения на „Камп Ноу” през сезона. Резултатът бе открит от Черишев в 30-ата минута, а Неймар изравни секунди преди почивката. В началото на втората част Вието отново изведе гостите напред, но в следващата атака Рафиня възстанови равенството. В 55-ата минута Лионел Меси отбеляза своя 22-ри гол за сезона в първенството, който се оказа победен. Това е осма поредна победа на Барселона във всички турнири. В класирането каталунците са на второ място с 50 точки. Реал Мадрид е начело с една повече, но и с мач по-малко.