"Манчестър Юнайтед" спечели Купата на Лигата (ГАЛЕРИЯ)

Златан Ибрахимович донесе успеха на "червените дяволи" с 3:2

"Манчестър Юнайтед" спечели Купата на Лигата на Англия, след като победи "Саутхемптън" с 3:2. "Светците" успяха да наваксат изоставането от 0:2 до 2:2, но в 87-ата минута Ибрахимович подпечата втория трофей за "червените дяволи" под ръководството на Жозе Моуриньо, след като през миналия август "Юнайтед" спечели и "Къмюнити Шийлд".

Това е пети трофей от надпреварата за гранда от Манчестър и първи от 2010-а година насам.

Двубоят започна със спорна ситуация, при която гол на "Саутхемптън" в 11-ата минута бе отменен заради засада. Само няколко минути по-късно Златан Ибрахимович даде аванс на "червените дяволи" след пряк свободен удар за 1:0.

"Светците" опитаха да изравнят, но Уорд-Праус и Тадич пропиляха чудесни възможности. Вместо това, в 38-ата минута Джеси Лингард направи 2:0.

Авансът поуспокои "червените дяволи" и те допуснаха гол в добавеното време на първата част. Негов автор бе Маноло Габиадини. Три минути след подновяването на играта отново италианецът бе точен за 2:2.

До края на мача опасности имаше и пред двете врати, но изходът на трофея бе решен в 87-ата минута, когато Ибрахимович разстреля вратаря на "Саутхемптън" с глава за крайното 3:2.