Икарди развали добрия домакински актив на "Брест"

ПСЖ постигна победа с 2:1 в първенството

"Пари Сен Жермен" се превърна в първият тим във френската "Лига 1", който побеждава като гост "Брест". Заслуга за успеха на парижани на "Стад Франсис Ле Блю" имаше Мауро Икарди.

Двата отбора впечатлиха с напрегнат и равностоен мач от 13-ия кръг на първенството.

в 39-ата минута Анхел ди Мария откри резултата след асистенция на Юлиан Дракслер. Наложи се играта да бъде спряна за кратко, за да може ситуацията да бъде разгледана от системата ВАР. В крайна сметка съдиите оцениха, че аржентинецът не е бил в засада, а техничното му изпълнение беше признато за гол.

В 72-ата минута Самюел Грансир изравни резултата и върна надеждите на "Брест", че тимът отново няма да загуби у дома.

Томас Тухел реши да внесе свежест в своето нападение и в 80-ата минута Мауро Икарди замени Единсон Кавани. 5 минути по-късно пристигналият от "Интер" през лятото футболист се разписа за 2:1.

Победата дава предимство на ПСЖ от 10 точки на върха в класирането (вторият "Анже" е с мач по-малко). "Брест" е девети в подреждането.