Инсинье се завърна с гръм и трясък и донесе победата на "Наполи"

"Адзурите" спечелиха гостуването си на "Удинезе" с 2:1

Лоренцо Инсинье вкара първите си два гола за сезона в Серия "А" и донесе победата на своя "Наполи" при гостуването на "Удинезе".

Дребничкият офанзивен играч вкара и двете си попадения в началото на втората част и те бяха достатъчни за успех с 2:1, който изкачи "адзурите" до 4-то място в класирането.

Първото полувреме мина равностойно и почти без шансове за гол пред двете врати. Още в началото на втората част обаче Лоренцо Инсинье избяга от пазача си Видмер и засече едно центриране отдясно в мрежата на "Удинезе".

В следващите няколко минути голмайсторът имаше шанс за още попадения, но първо вратарят Карнезис спаси, а след това при ново положение изстрелът му мина над вратата.

В 57-та минута Лоренцо Инсинье вкара и втори гол за "Наполи", който изглеждаше, че е убил интригата, но само две минути по-късно Стипе Перица направи резултата 1:2.

Това не бе достатъчно на "Удинезе", който до края така и не създаде ново смислено положение за гол и заслужено загуби.