Интер продължава напред за Купата на Италия (ВИДЕО)

Третодивизионният Алесандрия елиминира Дженоа

Интер победи гостуващия Каляри с 3:0 и се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия по футбол.

Лидерът в Серия А стигна до успеха с попадения на Родриго Паласио, Марсело Брозович и Иван Перишич. Паласио даде аванс на Интер в 24-ата минута, а между 71-ата и 81-ата се разписаха хърватските национали Марсело Брозович и Иван Перишич.

Гостите, които играят в Серия Б, можеха да изравнят в 51-а минута, но след удара на Фабио Писакане от пряк свободен удар топката срещна гредата.

В следващия кръг възпитаниците на Роберто Манчини ще срещнат победителя от двойката Наполи - Верона.

Третодивизионният тим Алесандрия поднесе изненадата, след като отстрани елитния Дженоа с 2:1 след продължение.

Гостите поведоха в 46-ата минута чрез Мануел Марас, но Дженоа успя да изравни във втората минута на даденото от съдията продължение на редовното време. Точен беше Леонардо Паволети.

Нападателят на гостите Рикардо Бокалон се разписа в 114-ата минута след асистенция на Марас и изпрати Алесандрия на четвъртфиналите в турнира.