Италия на колене пред Иско и Испания

Настоящи и бивши играчи на "Реал" Мадрид донесоха класическата победа на "Ла Фурия"

Испания разби с 3:0 Италия в голямото дерби на световните квалификации в зона Европа за Мондиал 2018. Два гола за категоричния успех на "Ла Фурия" вкара Иско, а Алваро Мората оформи крайния резултат.

С тази победа Испания излиза еднолично на върха в квалификационната група с 19 точки, а Италия остава на второто място с 16.

Испания доминираше от самото начало на срещата на "Сантиаго Бернабеу" и в 13-ата минута вече водеше в резултата. Футболистът на "Реал" Мадрид Иско разстреля Джанлуиджи Буфон за 1:0.

В 40-ата минута Иско покачи на 2:0 и хвърли в екстаз феновете по трибуните.

През второто полувреме испанците не изпуснаха инициативата и в 77-ата минута пронизаха вратата на Буфон за трети път. Капитанът Серхио Рамос подаде по великолепен начин на влезлия като резерва Алваро Мората, а нападателят на "Челси" не сгреши за 3:0.

В последната минута на редовното време Мората вкара още веднъж, но попадението правилно бе отменено заради засада.